Kiedy wybieramy schody zewnętrzne kierujemy się chęcią zapewnienia sobie efektownego, oraz trwałego elementu konstrukcyjnego. Stąd też nie jest zaskakujące że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie jak schody granitowe. Sam kamień cieszy się uznaniem zarówno ze względu na wytrzymałość jak również samą estetykę. Zanim jednak się zdecydujemy powinniśmy przekonać się na ile wybór tego materiału będzie zwyczajnie dla nas opłacalny. Koszt montażu oraz wykonania takich schodów zależy przynajmniej od kilku czynników.

Typ granitu

 Jeżeli podjęliśmy już decyzję o tym że schody będą granitowe, postarajmy się w odpowiedni sposób dobrać sam typ granitu. Krótko mówiąc powinien być on jak najmniej nasiąkliwy, z racji tego że jest to gwarancja na dłuższe użytkowanie bez konieczności wymiany czy napraw. Bezwzględnie też powinna być w odpowiedni sposób obrobiona powierzchnia samych stopni. W standardzie znajduje się sposób zdobienia techniką groszkowania albo płomieniowania. Rzecz jasna możemy się też zdecydować na klasyczną polerowana powierzchnię. Tu pamiętajmy jednak że wówczas konieczny będzie montaż listwy antypoślizgowej. Z tego prostego powodu że szlifowany granit jest zdecydowanie więcej niż tylko śliski.

Koszt schodów z granitu

Jak zostało wspomniane koszt samych schodów będzie zależny od kilu kwestii zaczynając od samego rodzaju użytego kamienia. Tu powinniśmy pamiętać że liczą się określone właściwości, zatem niekoniecznie powinno się wybierać najtańszy. Kolejne koszty wynikać będą z charakteru wykonywanej obróbki, tego jaki prace dodatkowe były konieczne. Jak również jeżeli były zamawiane z samych wykonywanych pomiarów i indywidualnych projektów. Warto zawsze upewnić się co do jakości materiałów, tego czy montaż jest w cenie jak również czy materiał jest impregnowany. Wówczas będziemy mieli pewność iż schody spełnią nasze oczekiwania.

Brak podobnych wpisów.