Rola jaką spełniają schody zewnętrzne sprawia iż każdemu właścicielowi domu zależy na tym by rzeczywiście były optymalnie dopasowane, jak również najlepszej jakości. Biorąc pod uwagę nie tyle materiał wykonania, czy też styl wykończenia można wyróżnić określone cechy które sprawią że korzystanie ze schodów  będzie rzeczywiście przyjemnością. Co ważniejsze natomiast same schody będą swoją funkcję pełnić niezawodnie przez długi czasu. Jakie to zatem cechy i elementy będą miały decydującą rolę jeżeli chodzi o poziom zadowolenia z tej właśnie konstrukcji?

 Komfort i wygoda

Z pewnością jednym z tych elementów który interesuje wszystkich jest sama wygoda i komfort korzystania ze schodów zewnętrznych. Tu do decydujących elementów będzie należeć bez wątpienia wysokość stopni  jak również ich głębokość. W projekcie schodów te elementy powinny być dopasowane do tego kto będzie ze schodów w największym stopniu korzystał. Oczywiście wiadomo że idealne schody będą dopasowane zarówno do dorosłych jak i dzieci, które przecież mają to do siebie że po schodach lubią biegać. Biorąc pod uwagę przeciętną długość kroku osoby wchodzącej można powiedzieć że wysokość stopni powinna oscylować wokół 18 cm natomiast ich głębokość 27 cm. Wówczas rzeczywiście nie powinno się zdarzyć by ktoś uznał iż schody są niewygodne.

Trwałość konstrukcji

  Wybierając materiały wykończeniowe na schody pamiętać należy o intensywności użytkowania jak również i narażenia na czynniki atmosferyczne, typu zmiany temperatury jak i wilgotności. Stąd też istotne jest właściwe zabezpieczenie materiałów. To jak długo będzie się właściciel cieszył pięknym wyglądem schodów zależy od poziomu ścieralności. Warto zastanawiając się nad wyborem materiału wykończeniowego kierować się również podpowiedziami specjalistów.

Brak podobnych wpisów.