Z pewnością dla wielu osób elementem najbardziej istotnym w przypadku schodów zewnętrznych jest sam materiał okrycia. Czyli innymi słowy wizualny efekt estetyczny. Oczywistym jest że każdemu zależy na tym by dopasować materiał do stylu w którym został zbudowany dom, jak również wykończeń samych elementów sąsiadujących ze schodami. Jak barierki, balustrady czy kolumny oraz parapety. Z wszystkich materiałów dostępnych na rynku cały czas sporą popularnością cieszy się drewno. Co zatem cechować będzie schody zewnętrzne wykonane z drewna czy też wykorzystujące drewniane panele jako materiał kryjący?

 Montaż schodów

 Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie jak zewnętrzne schody z pokryciem drewnianym od samego początku powinniśmy zadbać o właściwą ochronę drewna. Oczywistym jest iż jest to materiał który zdecydowanie nie lubi wilgoci. Zatem istotną kwestią będzie zapewnienie by same elementy drewniane nie stykały się bezpośrednio z powierzchnią betonu. Do tego najlepiej nadają się elementy takie jak legary, które montowane są bezpośrednio w stopniach za pomocą kołków rozporowych. Co więcej jeszcze przed montażem samych stopni drewnianych elementy jak schody powinny być zabezpieczone  folią w płynie albo masą bitumiczną. To dodatkowo zabezpieczenie przed wilgocią.  Sam montaż schodów i wykończenie najlepiej jest zlecić firmie która zatrudnia fachowców. Wówczas będzie się mieć pewność co do jakości i precyzji wykonania.

Estetyka i konserwacja

 Obecnie na rynku można zamówić schody zewnętrzne drewniane wykonane z desek sosnowych, dębowych, modrzewiowych, jak również z drewna bardziej egotycznego. Bez względu jednak na typ drewna deski muszą być odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone przed wilgocią. Dzięki temu są bardziej odporne na samo ścieranie jak również warunki atmosferyczne. By zachować schody w dobrej kondycji należy je konserwować co 2-3 sezony.

Brak podobnych wpisów.