Zasadą przy projektowaniu schodów zewnętrznych jest dopasowanie ich do charakteru i stylu nieruchomości. Mają być jednocześnie ozdobne a także też dosłownie wtapiać się w bezpośrednie otoczenie. Mowa o takich elementach jak narożniki ganków, kolumny, jak też i szczyty domów, czy ich parapety. Możliwości jest wiele i każdy powinien dokonać oceny według siebie jak również też i poradzić się eksperta. Jeżeli chodzi o same materiały różnią się od siebie fakturą, kolorystyką, ciężarem, odpornością jak również i ceną. Warto przyjrzeć się tym materiałom na okrycie które są najchętniej wykorzystywane .

Okrycia kamienne
Jeżeli decydujemy się na wybór kamienia jako materiału na okrycie schodów powinniśmy przede wszystkim wybierać te które są z natury mało nasiąkliwe, trudno ścieralne a co ważniejsze też odpowiednio chropowate. Te elementy mają decydujący wpływ na to jaki będzie sam komfort korzystania ze schodów zewnętrznych oraz jak długo zachowają określony efekt estetyczny. Trzeba też pamiętać że kamień jako taki ma to do siebie iż często wymaga dodatkowego zabezpieczenia anty poślizgowego. Także nie bądźmy zbyt oszczędni i postarajmy się od samego początku pamiętać o takich dodatkach jak nakładki anty poślizgowe. Wykonane z twardej gumy albo silikonu. Jeżeli chodzi natomiast o materiały, to wybierajmy piaskowce, granit albo jeżeli możemy sobie na to pozwolić marmury.

Płytki na schody
Nie każdemu odpowiadać będą schody kamienne. Stąd też możemy wybrać takie rozwiązanie jak płytki wykonane z ceramiki, terakoty albo też klinkieru. W zależności przede wszystkim od tego jaki styl preferujemy jeżeli chodzi o wykończenie tarasu czy parteru domu. Płytki podobnie jak, kamień dają wiele możliwości jeżeli chodzi o stylizację i wykończenie schodów zewnętrznych. Projektując takie schody zawsze można się poradzić fachowca.

Brak podobnych wpisów.